Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İmplant Tedavileri

Diş implantları, eksik dişlerin yerini almanın popüler ve etkili bir yoludur. Yedek diş veya köprüyü desteklemek için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Dental implant prosedürü birkaç adım içerir. İlk olarak, diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı belirlemek için diş ve tıbbi geçmişinizin kapsamlı bir muayenesi ve değerlendirmesi yapılır. Eğer öyleyse, küçük bir cerrahi işlem sırasında implant çene kemiğine yerleştirilir. Zamanla implant, osseointegrasyon adı verilen ve yedek diş için güçlü ve stabil bir temel oluşturan bir süreçte kemikle birleşir.

İmplant çene kemiği ile tam olarak bütünleştiğinde, eksik dişlerin yerini almak için implanta bir diş tacı, köprü veya takma diş takılabilir. Yedek dişler, doğal dişlerinizin rengine ve şekline uyacak şekilde özel olarak üretilerek, diş kaybına doğal görünümlü ve rahat bir çözüm sunar.

Diş implantlarının birçok faydası vardır. Doğal dişler gibi görünür ve işlev görürler; güvenle yemek yemenizi, konuşmanızı ve gülümsemenizi sağlarlar. Dental implantlar ayrıca %98’e varan başarı oranıyla uzun ömürlüdür ve uygun bakım ile ömür boyu kullanılabilir. Ek olarak, diş implantları çenedeki kemiğin korunmasına yardımcı olur, eksik dişlerle oluşabilecek kemik kaybını önler ve yüz yapısındaki değişiklikleri önler.

tr_TRTurkish