Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pedodonti & Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti olarak da bilinen pediatrik diş hekimliği, bebeklikten ergenliğe kadar çocukların ağız sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir diş hekimliği dalıdır.

Pediatrik diş hekimleri, çocuklara özgü diş ve ağız sağlığı sorunlarının yönetimi de dahil olmak üzere, çocukların benzersiz diş ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir. Bir pediatrik diş hekiminin tedavi edebileceği yaygın diş sorunlarından bazıları şunlardır:

Erken diş kaybı: Bir çocuk dişini erken kaybederse, pediatrik diş hekimi daha fazla diş problemini önlemek ve kalan dişlerin düzgün gelişmesini sağlamak için çözümler sağlayabilir.

Diş kaygısı: Pediatrik diş hekimleri, çocukların diş kaygısını yönetmek ve diş prosedürleri sırasında çocuklar için rahat ve destekleyici bir ortam sağlamak üzere eğitilmiştir.

Pediatrik diş hekimleri ayrıca düzenli kontroller, temizlikler, florür tedavileri ve diş dolguları gibi önleyici diş bakımı hizmetleri sunar. Ayrıca çocuklar ve ebeveynleri için uygun diş bakımı konusunda tavsiyelerde bulunabilirler.

tr_TRTurkish